Zprávy

Reakce na tiskové prohlášení hejtmana Čunka, který neprávem obvinil zastupitele

Hejtman Jiří Čunek v tiskové zprávě Zlínského kraje neoprávněně napadl většinu členů krajského zastupitelstva za to, že hlasovali pro seriózní materiál - zpracování studie na "Modernizaci a dostavbu KNTB ve Zlíně".

Reakce na tiskové prohlášení hejtmana Čunka v tiskové zprávě Zlínského kraje k rozhodnutí Zastupitelstva Zlínského kraje nechat zpracovat studii „Modernizace a dostavba KNTB ve Zlíně“
Hejtman Čunek v tiskové zprávě Zlínského kraje napadl většinu členů krajského zastupitelstva, kteří o zadání studie hlasovali, a obvinil je „z nerozhodnosti a možná neschopnosti se rozhodnout a čekání až za ně vlastně rozhodne někdo jiný a také ze zpronevěřování se odkazu Tomáše Bati.“ Opak je však pravdou!!!
Zastupitelé, kteří hlasovali pro, prokázali rozhodnost! Rozhodnost v tom, že nepodléhají jednostranné mediální masáži, imaginárním číslům, mnohahodinovým nic neříkajícím projevům hejtmana a hlavně chtějí myslet a rozhodovat sami za sebe. Nechtějí, aby za ně už před mnoha měsíci rozhodl sám hejtman Čunek, který je pouze jedním z členů zastupitelstva a pár lidí, jimiž se obklopil a jejichž zájmy jsou různé.
Na jednu stranu chápeme hysterii hejtmana Čunka, který řadu měsíců vydával okamžitou a překotnou výstavbu nové krajské nemocnice za hotovou věc a utrácel za přípravu peníze daňových poplatníků, jako by už vše bylo dávno jasné. Přitom zapomněl, že není monarchou, ale jen jedním z členů zastupitelstva, které musí záměr odhlasovat. Teď najednou zjistil, že jsou tu zodpovědní zastupitelé, kteří mají věcné a odborné dotazy a on na řadu z nich nemá odpovědi. A nemá ani srovnatelnou studii pro rozvoj současného areálu.

Investiční záměr na výstavbu nové nemocnice je detailně zpracován, nyní je zapotřebí věnovat stejnou pozornost investičnímu záměru rekonstrukce stávající nemocnice. Teprve porovnáním porovnatelného je možno vyhodnotit nejvhodnější variantu dalšího rozvoje nemocnice ve Zlíně, a to v kontextu s jasně definovaným rozvojem zbývajících nemocnic v okresních městech Zlínského kraje.
Také Tomáš Baťa by se svými spolupracovníky rozhodoval na základě porovnatelných faktů a ne toho, kdo mu co „nakukal“.

 

Přidáno: 17. 09. 2019

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.